logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

Antradienis, 28 kovo 2017 18:16

Visuomenės informavimo etikos komisija susitiko su LRT Taryba

Kovo 21 dieną Visuomenės informavimo etikos komisija susitiko su LRT Taryba. Pristatydamas Tarybos nariams Etikos komisiją Tarybos pirmininkas prof.Ž.Pečiulis sakė, kad tam tikra prasme organizacijos yra šiek tiek giminiškos, turi bendrų tikslų – užtikrinti kokybišką, profesionaliai parengtą turinį, nors veiklos principai ir skiriasi – Taryba formuoja LRT strategiją, kuriamos produkcijos standartus, o Etikos komisija vertina jau sukurtus kūrinius etikos normų požiūriu.

Etikos komisijos pirmininkė Tarybos nariams pristatė kolegas – Komisijos narius, Komisijos veiklos principus, Komisijai keliamus uždavinius ugdant visuomenės informacinį raštingumą. Pokalbyje aktyviai dalyvavo visi Komisijos nariai, komentuodami teisinius Komisijos veiklos aspektus, apžvelgdami didelį atgarsį visuomenėje sulaukusias žiniasklaidos publikacijas, žiūrovų ir skaitytojų reakciją dėl kai kurių žinomų žurnalistų ir viešosios informacijos rengėjų veiklos. Komisijos nariai pabrėžė, kad, nors Komisija gauna nemažai paklausimų iš asmenų dėl LRT žurnalistų darbo, toli gražu ne kiekvienas laiškas yra svarstomas Komisijos posėdžiuose kaip galimas etikos pažeidimas – dažnai žiūrovai reiškia savo nuomonę dėl tam tikrų laidų mėgėjiškumo, stebisi kai kurių žinomų laidų vedėjų elgesiu ir kalbomis tiek laidose, tiek socialiniuose tinkluose, tačiau neformuluoja prašymo svarstyti galimus etikos pažeidimus. Atsakydami į Tarybos narių klausimus dėl savotiško išskirtinumo ir reiklumo LRT žurnalistams, Komisijos nariai teigė, kad žiūrovai pagrįstai iš visuomeninio transliuotojo tikisi aukštesnių tiek kūrybos, tiek elgesio standartų ir šitoks požiūris neturėtų stebinti. Kita vertus, statistika rodo, kad LRT kūrėjai yra tarp mažiausiai etiką pažeidžiančių viešosios informacijos rengėjų – per dvejus Komisijos darbo metus LRT buvo pripažinta pažeidusi etiką du kartus, susilaukė vieno individualaus kreipimosi ir vieno atskiro pokalbio su laidos „Emigrantai“ kūrėjais. Be to, gavusi teismo sprendimą persvarstyti savo sprendimą dėl laidos „Specialus tyrimas“ pripažinimo neetiška, Komisija, įvertinusi laidos kūrėjų poziciją (pirmą kartą svarstant laidos kūrėjai nedalyvavo Komisijos posėdyje), apsiribojo individualiu kreipimusi.

Pokalbio metu abiejų institucijų nariai diskutavo įvairiais etikos, profesionalumo klausimais, dalijosi nuomone apie kai kurias konkrečias laidas, jų poveikį žiūrovų auditorijai. Susitikimas baigėsi įdomia pažintine ekskursija po LRT naujausias studijas.  

Susitikimas su LRT Taryba