logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

Antradienis, 13 lapkričio 2018 09:44

Skaitytojai neturi tapti asmeninių sąskaitų suvedinėjimo įkaitais

Visuomenės informavimo etikos komisija, išnagrinėjusi suinteresuoto asmens skundą dėl laikraštyje „Naujas rytas“ paskelbtos publikacijos („Jei apie tave kalba, - vadinasi, dar esi gyvas...“, 2018-02-02), konstatuoja, kad daugėja atvejų, kai konkuruojančios žiniasklaidos priemonės, varžydamosi dėl auditorijos dėmesio, pereina į atvirus asmeniškumų konfliktą.

 

Jeigu apie konkurentą ir (ar) jo darbuotojus yra žinoma faktų, svarbių viešajam interesui, jie turi būti skelbiami, kartu suteikiant kritikuojamajam asmeniui galimybę dėl jų pasiaiškinti, atsakyti į neigiamą kritiką. Deja, dažniau žarstomasi kaltinimais, kurie grindžiami ne faktais, o nuomonėmis, stokojančiomis korektiškumo.

 

Visuomenės informavimo etikos kodekse pabrėžiama, jog žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neturi naudoti visuomenės informavimo priemonių savo privatiems reikalams spręsti bei asmeninėms sąskaitoms suvesti.

 

Į asmeninių sąskaitų suvedinėjimą panirę žurnalistai ir redakcijos nutolsta nuo savo misijos. Skaitytojai paverčiami asmeninių konfliktų įkaitais, o tai mažina visuomenės pasitikėjimą žiniasklaida.