logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

×

Įspėjimai

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 447
Pirmadienis, 29 balandžio 2019 13:55

Seminaras apie lytiškumo aspektus sporto žiniasklaidoje

Balandžio 26-27 d. Druskininkuose vyko seminaras ,,Lytiškumo tendencijos Lietuvos žiniasklaidoje“, kurį organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos sporto žurnalistų federacija ir Visuomenės informavimo etikos komisija. Renginyje pristatytos Tarptautinio olimpinio komiteto parengtos gairės sporto žurnalistams (,,Gender Portroyal Guidelines 2018“), kalbėta apie atskirų sporto šakų reikalų nušvietimo Lietuvoje problemas, diskutuota apie tai, ar vyrų ir moterų pasiekimai sulaukia tokio paties dėmesio sporto naujienose.

 

LTOK tarptautinių ryšių direktorė Vaida Masalskytė pabrėžė, kad TOK siekia užtikrinti, kad žiniasklaidoje būtų daugiau skiriama dėmesio moterų sportui, akcentuojami sportiniai moterų pasiekimai, o ne jų išvaizda, amžius ar kiti su sportu mažai susiję dalykai.

 

.

 

Diskusijose dalyvavę sportininkai, federacijų atstovai kalbėjo, kad Lietuvoje skiriama daug dėmesio kelioms labai populiarioms sporto šakoms, pavyzdžiui, vyrų krepšiniui, tačiau dažnai nutylima arba labai santūriai kalbama apie kitų sričių sportininkus, ypač apie moterų ir jaunimo pasiekimus.

 

Įvairių žiniasklaidos priemonių sporto žurnalistai teigė, kad sporto žurnalistika Lietuvoje gyvena ne geriausius laikus, tas pats žurnalistas rašo beveik apie visus sporto renginius, tad jam tenka rinktis, kas galėtų labiausiai dominti skaitytojus ar žiūrovus, ir tik svarbių ar tarptautinių varžybų metu redakcijos akredituoja daugiau žurnalistų.

 

Seminare pranešimą apie lytiškumo aspektus etikos požiūriu Lietuvos žiniasklaidoje skaitė Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininko pavaduotoja Vaiva Žukienė. Nors Komisija yra svarsčiusi keletą atvejų susijusių su sporto žiniasklaida, jie nebuvo išskirtiniai - nesuteikta teisė atsakyti, nepatikrinti šaltiniai, netiksli informacija. Kita vertus, užsienio pavyzdžiai rodo, kad tiek moterų sporto vaizdavimas žiniasklaidoje, tiek sporto žurnalisčių darbas susiduria su tam tikra diskriminacija, įsigalėjusiais stereotipais ar atsainiu požiūriu į moteris sporte.

 

.

 

Siekiant įtvirtinti lyčių lygiateisiškumo principus sporto žiniasklaidoje, reikėtų sutelkto darbo, ruošiant rekomendacijas ar kitą dokumentą, kurį būtų galima patvirtinti ir paskelbti viešosios informacijos rengėjams.

 

Pranešimus taip pat skaitė Sporto žurnalistų federacijos pirmininkas Tautvydas Vencevičius, žurnalistė Eglė Šilinskaitė-Puškorė, dr. Džina Donauskaitė ir kiti. Diskusiją moderavo dr. prof. Audronė Nugaraitė ir Dainius Radzevičius.