logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

Ketvirtadienis, 09 gruodžio 2021 09:07

Diskusija „Privatumo ribos Bendrojo duomenų apsaugos reglamento kontekste“

Gruodžio 2 dieną Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje vyko diskusija „Privatumo ribos Bendrojo duomenų apsaugos reglamento kontekste“,kurią organizavo Lietuvos teisėjų taryba bei Visuomenės informavimo etikos asociacija. Diskusiją stebėti bei užduoti klausimus taip pat buvo galima tiesioginėje transliacijoje internetu.

 

Renginys sukėlė didelį susidomėjimą, o galimybė dalyvauti nuotoliniu būdu tik dar labiau išplėtė susidomėjusių ir dalyvių ratą. Kaip sakė Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė, turbūt tikslingiau būtų renginį vadinti konferencija, tačiau noras ne tik klausytis pranešimų, bet svarbiausia kalbėtis ir išgirsti vieni kitus nulėmė, kad pasirinktas diskusijos formatas.

 

Renginyje pagrindinis dėmesys buvo skirtas   Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymo praktikoje aspektams: informacijos apie asmenį teikimą viešosios informacijos rengėjams, tokios informacijos rinkimą ir skelbimą, viešo asmens teisės į privatumą ribas, priežiūros institucijų ir teismų kompetenciją ginant galimai pažeistas duomenų subjektų teises.

 

Visuomenės informavimo etikos komisijos narė Asta Cibienė diskusijai paruošė pranešimą ,,Slidi takoskyra tarp viešojo ir privataus asmens: Visuomenės informavimo etikos komisijos patirtis”, kuriame pateikė praktinių pavyzdžių iš Komisijoje nagrinėtų skundų.

 

Renginio dalyvių nuomone, tokių diskusijų aktualiomis žurnalistams ir viešosios informacijos rengėjams temomis reiktų daugiau ir dažniau.

 

Nuotraukos autorius Dainius Stankus