logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris

Penktadienis, 25 vasario 2022 07:58

Visuomenės informavimo etikos komisijos kreipimasis į žiniasklaidą ir žurnalistus

Rusijai pradėjus karinius veiksmus prieš Ukrainos valstybę, žiniasklaidos skleidžiama informacija turi ypatingos reikšmės užtikrinant rimtį ir visuomenės saugumo jausmą. Visuomenės informavimo etikos komisija primena žiniasklaidos ir žurnalistų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje bei atsakomybę už savo darbą. Komisija kviečia kolegas atsakingai vertinti skelbiamą informaciją, kruopščiai tikrinti šaltinius, kiek įmanoma naudotis oficialiomis žiniomis iš vyriausybinių institucijų bei kompetentingų ekspertų išvadomis.

 

Komisija pabrėžia: kiekvienas iš mūsų turi jausti didžiulę atsakomybę savo skaitytojams, žiūrovams bei klausytojams. Rėksmingos antraštės, drastiški karo vaizdai baugina visuomenę, kelia nerimą ir sėja paniką.

 

Kiekviename kare fizinius veiksmus seka dezinformacijos antplūdis, sąmoningai platinamas priešiškų jėgų. Šiandien išgyvename sunkų istorinį išbandymą, todėl itin svarbu sutelkti savo žinias, profesionalumą ir išmintį ir deramai atlikti žiniasklaidos pareigą visuomenei – suteikti teisingą informaciją, nepiktnaudžiauti smurto, agresijos vaizdais bei užkirsti kelią melagienoms.