logo

Visuomenės informavimo etikos asociacija
Vilniaus g. 35, Vilnius (juridinis adresas),
J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (buveinė),
Tel. (5) 2 608 288
Kodas: 303601856
Sąskaita: LT47 7300 0101 4220 6060, AB Swedbankas

 

facebook1      

baneris4

×

Įspėjimai

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 445

Dėl vieningo turinio rinkodaros projektų žymėjimo

Interneto medijose, siekiant pritraukti ir išlaikyti tikslinę auditoriją, pastaruoju metu itin išpopuliarėjo turinio rinkodaros (angl. k. content marketing) projektai, kuriais skaitytojams yra pasiūlomas aktualus ir vertę turintis turinys tam tikra specifine tema. Kitaip tariant, informacija apie tam tikras paslaugas arba prekes pateikiama, suteikiant vartotojams praktinės naudingos informacijos arba žinių infoiš tos srities.

Turinio rinkodaros projektų informaciniai pranešimai yra rengiami ne tik redakcijų darbuotojų, pagal žurnalistikos standartus, prisiimant redakcinę atsakomybę, bet ir papildomi tam tikrų paslaugų teikėjų ar prekių kūrėjų bei pardavėjų parengta informacija.

Visuomenės informavimo etikos komisija, šių metų vasario 15 d. išnagrinėjusi skundą dėl 15min.lt publikuoto teksto „Ko nežinojote apie populiarius „Crocs“ batus?“ (2016-07-14), kuris buvo turinio rinkodaros projekto dalis, t.y. informacija, parengta ne žurnalistų, tačiau aktuali tam tikrų prekių vartotojams, pažymi, jog labai svarbu tokiais atvejais užtiktikrinti ne žurnalistų kurtų kūrinių atskyrimą nuo žurnalistinio turinio.

Visuomenės informavimo etikos komisija interneto žiniasklaidos portalus kviečia susitarti dėl vieningo turinio rinkodaros projektų rašinių ar vaizdo darbų, kurtų ne žurnalistų, žymėjimo ir užtikrinti vartotojų tinkamą informavimą apie ne žurnalistų kurtą turinį tokiuose projektuose. Svarbu, kad žyma būtų gerai matoma publikacijos viršuje bei šalia paaiškinta jos reikšmė. Tokio turinio aiškus žymėjimas yra būtinas, siekiant skaitytojams parodyti aiškią atskirtį tarp objektyvių žurnalistinių kūrinių ir subjektyvaus turinio, dar prieš jį vartojant.